Հայրաքաղաքային ընտրությունները խոստանում են բեկում մտցնել ողջ քաղաքական դաշտում.(Տեսանյութ)
Հայրաքաղաքի ավագանու արտահերթ ընտրություններին ընդառաջ /progressarmenia.com/ -ը հանդիպեց Գյումրու նախկին քաղաքապետ  և առաջադրված թեկնածու ՎԱՐԴԱՆ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ:
-Պարոն Ղուկասյան Ձեր թիմի  հաջողության դեպքում առաջնային ի՞նչը կփոխեք Գյումրիում հաշվի առնելով , որ Դուք  քաջատեղյակ եք   նրա  ենթակառուցվածքներին և առհասարակ խնդիրներին:
-Ես նախ կփոխեմ այն կարծրատիպը,  որ  մարդիկ քաղաքապետարանի կողքով անեծք տալով են  անցնում՝  իշխանությունները  դատ ու դատսատանի տակ են: Իսկ իմ ժամանակ ժողովուրդը քաղաքապետարանը համարում էի իր  (ՀԵՐԱՆՑ ) տունը և  ես կվերականգնեմ  այդ հույսը քանի-որ մարդիկ երբ ճարահատյալ էին դիմում էին մեզ (ինձ) և ես միշտ եղել եմ նրանց կողքին:
-Գյումրու   նախորդ ՏԻՄ ընտրություններից  ժամանակ է անցել և  գործող  իշխանության՝ (ՔՊ կուսակցության) շանսերն այսօր ի՞նչպես կգնահատեք:
-ՔՊ կուսակցության շանսերը գնահատում եմ զրոյական:Խայտառակություն է ՔՊ-ն և հիմա իրենք էլ գիտեն այդ մասին, որ ձայն չունեն:Եվ ամենակարևորը , որ իրենք ասում են թե եկել են  այս ենք արել, շինարարություն ենք  արել  միանգամայն սուտ է նրանք ոչինչ չեն կառուցել:Փորձում են մի 2 ակնառու գործ անել, որ ժողովրդին մոլորեցնեն: Ասենք  ասֆալտապատում են  մի  քանի փողոց , որը որոշ ժամանակ հետո քանդվելու է , բայց գյումրեցուն պետք է այնպիսի միջավայր  ու պայմաններ, որտեղ ներդրումներ կարվի և կստեղծվեն աշխատատեղեր  և մեր ժողովուրդը կունենա  աշխատանք և կլուծվի սոցիալական խնդիրները:Եվ գյումրեցին պետք է որոշի թե իր մատից փուշ հանողն ով է:
-Պարոն Ղուկասյան  ու՞մ  (թիմ)  հետ  կոալիցիա կկազմեք  ավագանու առաջիկա ընտրություններում:
-ՔՊ-ի հետ պարզ է , որ միանշանակ կոալիցիա  չեմ կազմելու ՝ մեկ էլ նրանց հետ ովքեր բերել են  ՔՊ-ին: Եվ ես հուսով եմ, որ մենք 50 եվ ավել տոկոս ձայներ ենք հավաքելու  հաշվի առնելով , որ մենք մի բան արել ենք  մեր քաղաքի համար: